Free songs

A u nas w Maniowie…

aunas

 

 

 

 

 

WYJĄTKOWE WARSZTATY TWORZENIA BIŻUTERII Z FILCU:

Nauczymy Cię jak zrobić wyjątkowy naszyjnik i oryginalne kolczyki z kolorowego filcu!  Zajęcia z filcowania to doskonała zabawa dla dzieci, choć z pewnością świetnie będzie się podczas nich bawił niejeden dorosły. Zapraszamy do uczestnictwa!
Zapisy u Gospodyni pod numerem: + 48 508 159 432

 

DLA MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY

Maniów to miejsce częstych odwiedzin leśnej zwierzyny, dlatego nie zawiedzie się nikt, którego pasją jest podglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Z tarasu domku często zobaczyć można sarny, jelenie
a także żubry, które w Maniówce goszczą niezwykle często. W okolicy występuje też  wiele gatunków ptactwa będącego pod ochroną. Nie trudno spotkać tu bociana czarnego, orlika krzykliwego, orła przedniego oraz puchacza, największego z przedstawicieli sów. Goście mogą podziwiać okoliczną przyrodę oraz podglądać dzikie zwierzęta z punktu widokowego znajdującego się na szczycie wzgórza na którym usytuowana jest Maniówka. O innych zwierzakach zamieszkujących gęste lasy porastające okolicę z chęcią opowie Wam Gospodarz, niekłamany specjalista w tym temacie.

 

NORDIC WALKING

Okolice Maniowa to doskonałe miejsce do pieszych wędrówek, dlatego jeśli cenisz sobie aktywny wypoczynek to jest to coś dla Ciebie.

 

TRASY ROWEROWE

Nasza okolica to wymarzone miejsce do rowerowych wycieczek. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych tras:

  1. Trasa szlaku: Wola Michowa –Rabe – Bystre – Baligród  (Długość trasy: 18,4 km, oznakowanie szlaku: niebieski)
  2. Wola Michowa – Przełęcz Żebrak – Chryszczata – Komańcza( Długość trasy: ok. 30 km)
  3. Transgraniczna trasa Komańcza – Międzylaborce

 

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA UDAVA – SOLINKA

Niedaleko Maniowa przebiega trasa transgranicznej polsko – słowackiej ścieżki edukacyjnej. Wiedzie ona od Osadnego przez Balnicę (ok. 5km od Maniowa) do Solinki. Trasa to doskonała okazja by poznać okoliczną przyrodę, tutejsze elementy gospodarki leśnej oraz ślady historyczne sprzed dziesiątków lat.

Trasa składa się z 4 odcinków:

  1. Osadne – Balnica (prowadzi ona przez teren Słowacji, ok. 3 km)
  2. Balnica – Wola Michowa (ok. 7 km)
  3. Balnica – Solinka ( szlak wiedzie wzdłuż granicy polsko –słowackiej, ok. 3 km)
  4. Solinka (pętla – ok. 4,5 km)

W drodze na odcinku Wola Michowa  – Balnica można zobaczyć  m. in. Kowalową Kaplicę, w której znajduje się obraz „Matki Boskiej Opiekunki Lasów” autorstwa bieszczadzkiego zakapiora Zdzisława Pękalskiego.

 

TOP